Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.10.2010, sygn. IBPBI/1/415-660/10/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-660/10/BK
w zakresie możliwości prowadzenia dwóch podatkowych ksiąg przychodów rozchodów
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Jawnej przedstawione we wniosku z dnia 8 lipca 2010r. (data wpływu do tut. Biura 9 lipca 2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości prowadzenia dwóch podatkowych ksiąg przychodów rozchodów (pytanie nr 7 zdanie 1) - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 lipca 2010r. do tut. Biura wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych m.in. w zakresie możliwości prowadzenia dwóch podatkowych ksiąg przychodów rozchodów.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka zarejestrowana jest, jako czynny podatnik VAT. Z uwagi na fakt, iż nie dokonuje sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej do chwili obecnej nie ma obowiązku ewidencjonowania swoich obrotów przy pomocy kasy fiskalnej. Wspólnicy opodatkowują przychody na zasadach ogólnych. Podatkowa księga przychodów i rozchodów prowadzona jest przez biuro rachunkowe.
Metodą ewidencjonowania kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej podatkowej księdze przychodów i rozchodów jest metoda, o której mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W najbliższym czasie Spółka będzie właścicielem portalu internetowego, na którym Autorzy głównie fotografii, a w mniejszym stopniu krótkich filmów czy prezentacji multimedialnych będą mogli zamieścić swoje prace w formie cyfrowej w celu sprzedaży prawa do ich wykorzystywania ewentualnym Nabywcom.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right