Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.10.2010, sygn. IBPBII/2/415-804/10/HSt, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/2/415-804/10/HSt
Czy w opisanym stanie faktycznym przy wnoszeniu przez wnioskodawcę aportu w zamian za obejmowane udziały w spółce kapitałowej z siedziba w Luksemburgu wnioskodawca dla celów polskiego podatku dochodowego od osób fizycznych powinien wykazać przychód w wartości nominalnej udziałów spółki kapitałowej objętych za wniesiony aport?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że Pana stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 czerwca 2010r. (data wpływu do tut. Biura 13 lipca 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych m.in. w zakresie sposobu ustalenia przychodu z tytułu objęcia udziałów nowej emisji w spółce kapitałowej z siedzibą w Luksemburgu w zamian za wniesienie aportu w postaci papierów wartościowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 lipca 2010r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych m.in. w zakresie sposobu ustalenia przychodu z tytułu objęcia udziałów nowej emisji w spółce kapitałowej z siedzibą w Luksemburgu w zamian za wniesienie aportu w postaci papierów wartościowych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest osobą fizyczną mającą miejsce zamieszkania na terytorium Polski. Zamierza on objąć udziały w spółce kapitałowej z siedzibą w Luksemburgu. Wnioskodawca zamierza objąć udziały nowej emisji poprzez wniesienie wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci papierów wartościowych (m.in. akcje, udziały). W spółce kapitałowej w wyniku przeszłych zdarzeń gospodarczych będzie istniał znaczny kapitał zapasowy. W związku z powyższym wnioskodawca dokona aportu papierów wartościowych w części na kapitał zakładowy, a w części na kapitał zapasowy w takiej proporcji jaka będzie istniała w chwili dokonania aportu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right