Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.02.2010, sygn. IBPP2/443-947/09/ASz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-947/09/ASz

prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej na podstawie umowy zawartej bez wymaganego indywidualnego zezwolenia dewizowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 17 listopada 2009r. (data wpływu 23 listopada 2009r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej na podstawie umowy zawartej bez wymaganego indywidualnego zezwolenia dewizowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 listopada 2009r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej na podstawie umowy zawartej bez wymaganego indywidualnego zezwolenia dewizowego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

W dniu 27 listopada 2008r. Wnioskodawca jako kupujący zawarł umowę sprzedaży specjalistycznego sprzętu elektronicznego. Sprzedającym była osoba fizyczna, zamieszkała w Polsce, prowadząca działalność gospodarczą w Polsce oraz zarejestrowana jako podatnik VAT w Polsce. Cena została ustalona oraz rzeczywiście zapłacona w walucie obcej (EUR). Płatność została dokonana za pośrednictwem banku. Przedmiot umowy został rzeczywiście wydany, natomiast sprzedająca wystawiła fakturę VAT, dokumentującą przeprowadzoną transakcję.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00