Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.10.2010, sygn. IBPBI/2/423-886/10/CzP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-886/10/CzP
Czy w przedstawionym stanie faktycznie zastosowanym kursem waluty powinien być kurs banku z którego usług korzysta Spółka, czy też średni kurs Narodowego Banku Polskiego z dnia poprzedzającego transakcję?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 30 czerwca 2010r. (data wpływu do tut. BKIP 05 lipca 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozliczania podatkowych różnic kursowych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 05 lipca 2010r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie w zakresie rozliczania podatkowych różnic kursowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny :
Spółka stosuje podatkową metodę rozliczania różnic kursowych. W związku z tym Spółka rozpoznaje m.in. różnice kursowe od ruchów własnych środków pieniężnych na koncie walutowym. Wnioskodawca posiada konto walutowe w polskim banku. Pytanie Spółki z tym związane dotyczy określenia jaki powinien być faktycznie zastosowany kurs waluty do ustalania różnic kursowych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right