Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.07.2010, sygn. IBPBI/2/423-589/10/MO, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-589/10/MO
Czy całość wyodrębnionych składników majątkowych, składających się na Dział, po jego zarejestrowaniu w KRS i wyodrębnieniu organizacyjnymi i finansowym, stanowić będzie zorganizowaną część przedsiębiorstwa
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 16 kwietnia 2010 r. (data wpływu do tut. BKIP 21 kwietnia 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania składników materialnych będących przedmiotem aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 kwietnia 2010 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania składników materialnych będących przedmiotem aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka specjalizuje się w sprzedaży (...), w szczególności medycznych i gospodarczych na rynek w Polsce i za granicą. Nabywcami oferowanych przez Spółkę towarów są przede wszystkim jednostki służby zdrowia: szpitale, kliniki, zakłady opieki zdrowotnej, przychodnie, ambulatoria, gabinety lekarskie i dentystyczne, jak również hurtownie medyczne.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right