Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.06.2010, sygn. IBPBII/1/415-361/10/HK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-361/10/HK

Czy wartość świadczeń medycznych w części finansowanej przez zakład pracy stanowi dla pracowników przychód podatkowy, który należy uwzględniać w podstawie obliczenia zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 marca 2010r. (data wpływu do tut. Organu 25 marca 2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych częściowego dofinansowania przez pracodawcę dodatkowych świadczeń medycznych dla pracowników jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 marca 2010r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych częściowego dofinansowania przez pracodawcę dodatkowych świadczeń medycznych dla pracowników.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (Spółka Akcyjna) zamierza podpisać umowę z firmą ubezpieczeniową na dobrowolne grupowe ubezpieczenia na życie i zdrowie, tzw. pakiet medyczny. Pracownicy, którzy przystąpią do ubezpieczenia będą mogli korzystać z usług medycznych i szczepień ochronnych objętych ubezpieczeniem. Składka miesięczna z tego tytułu ma być finansowana przez zakład pracy i pracownika. Niezależnie od tego jaki wariant ubezpieczenia zostanie wybrany, pracownik będzie opłacał składkę w wysokości 1,00 zł, a różnicę pokrywała będzie Spółka Akcyjna. Wynagrodzenie za świadczenie usług medycznych będzie płacone jako miesięczny ryczałt zależny od liczby pracowników objętych ubezpieczeniem, bez względu na to czy w/w pracownicy skorzystają w danym miesiącu ze świadczeń zdrowotnych. Wysokość wynagrodzenia ryczałtowego będzie stała i niezależna od liczby faktycznie wykonanych usług medycznych na rzecz osób uprawnionych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00