Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.06.2010, sygn. IBPBI/1/415-350/10/ZK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-350/10/ZK

Czy sposób przeprowadzenia wyceny zgodnie z art. 22g ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, będzie w jego przypadku prawidłowy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 07 kwietnia 2010r. (data wpływu do tut. Biura 08 kwietnia 2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, w części dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej wskazanej we wniosku nieruchomości (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08 kwietnia 2010r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej wskazanej we wniosku nieruchomości.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca od kilku lat prowadzi samodzielną, usługową działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych w formie podatku liniowego. Prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów, jest podatnikiem podatku od towarów i usług. W marcu 2008r., jako osoba prywatna, wraz z żoną nabył (nie na firmę) w drodze aktu notarialnego dom mieszkalny z garażem wolnostojącym, położonymi na kilkuarowej działce. Obydwoje z żoną nie posiadają rozdzielności majątkowej. Żona nie prowadzi działalności gospodarczej. Dom sprzedała również osoba prywatna (nie prowadząca działalności gospodarczej), za kwotę 270 tys. zł. Zakup sfinansowany został prywatnym kredytem bankowym. Następnie Wnioskodawca rozpoczął z żoną jego przebudowę prywatnymi środkami finansowymi pochodzącymi również z kredytu bankowego. W trakcie rozbudowy ponosili koszty nie przywiązując wagi do ich właściwego dokumentowania z uwagi na prywatny charakter inwestycji. Rozbudowę rozpoczęli z myślą o przeznaczeniu budynku na prywatny wynajem pod lokale usługowe. W połowie roku 2009 stan zaawansowania robót wynosił około 85-90%. Wnioskodawca postanowił wówczas wprowadzić stosownym protokołem inwestycj1)ę do firmy jako środek trwały w budowie. Dopiero od tego momentu od zakupionych materiałów i usług w firmie zaczął odliczać VAT na zasadach ogólnych. Od tego czasu wartość nakładów netto od odliczonych faktur w podatku VAT wynosiła ok. 196.026 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00