Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.12.2010, sygn. ITPP1/443-981/10/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-981/10/DM

Brak obowiązku złożenia przez spadkobiercę deklaracji VAT - 7 oraz sporządzenia remontu likwidacyjnego po zmarłym podatniku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27 września 2010 r. (data wpływu 8 października 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku złożenia przez spadkobiercę deklaracji VAT-7 oraz sporządzenia remanentu likwidacyjnego po zmarłym podatniku - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 października 2010 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku złożenia przez spadkobiercę deklaracji VAT-7 oraz sporządzenia remanentu likwidacyjnego po zmarłym podatniku.

W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W dniu 12 września 2010 r. zmarł przedsiębiorca, ojciec Wnioskodawcy, prowadzący jednoosobową firmę, będący czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Z powodu jego śmierci nie została złożona deklaracja podatkowa VAT-7 za miesiąc sierpień 2010 r. Firma posiadała środki trwałe (np. samochody) oraz towary do sprzedaży. Z uwagi na sytuację losową przejdzie to na spadkobierców, t.j. żonę i dwoje dorosłych synów. Środki trwałe i materiały (towary) będą wykorzystywane w nowo powstałej firmie jednego z synów. Do dnia śmierci podatnika nabywane były materiały i towary do dalszej sprzedaży.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00