Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.12.2010, sygn. ITPP1/443-865b/10/JJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-865b/10/JJ

Obowiązek dokonania korekty na podstawie art. 91 ust. 7c w związku z art. 91 ust. 7 ustawy o VAT.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 26 sierpnia 2010 r. (data wpływu 31 sierpnia 2010 r.), uzupełnionym w dniu 30 listopada 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konieczności dokonania korekty odliczonego podatku w związku ze sprzedażą samochodu osobowego - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 sierpnia 2010 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 30 listopada 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konieczności dokonania korekty odliczonego podatku w związku ze sprzedażą samochodu osobowego.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Dokonał Pan, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, zakupu samochodu osobowego. Nabycie zostało w całości zaksięgowane w ciężar kosztów uzyskania przychodów. Samochód nie stanowi środka trwałego, ponieważ zamiar jego użytkowania będzie krótszy niż rok. W przyszłości zamierza Pan przedmiotowy pojazd przekazać na cele osobiste. W związku z nabyciem samochodu dokonał Pan odliczenia podatku naliczonego w wysokości 60%, tj. 5.453,11 zł. W uzupełnieniu do wniosku wskazuje Pan, iż nabycie samochodu ma związek wyłącznie z czynnościami opodatkowanymi. Działalność gospodarcza wykonywana przez Pana polega na serwisowaniu węzłów betoniarskich mobilnych, na terenie całego kraju. Samochód służy do przewozu pracowników, w celu wykonania zleconych usług lub usunięcia awarii i jest użytkowany wyłącznie przez Pana. Ponadto informuje Pan, iż przed przekazaniem pojazdu na cele osobiste będzie on użytkowany dłużej niż 6 miesięcy, tj. 11 miesięcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00