Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.11.2010, sygn. ITPP2/443-936c/10/EB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-936c/10/EB
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa do napędu samochodu ciężarowego poprzez korektę deklaracji.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 8 września 2010 r. (data wpływu 8 września 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do dokonania korekty podatku naliczonego związanego z zakupem paliwa do napędu samochodów ciężarowych marki KIA jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 września 2010 r. został złożony wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do dokonania korekty podatku naliczonego związanego z zakupem paliwa do napędu samochodów ciężarowych marki KIA.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka, będąca zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym, zawarła w czerwcu 2010 r. umowy leasingu operacyjnego, których przedmiotem są dwa samochody marki KIA CEED oraz jeden samochód marki KIA VENGA, wykorzystywane w działalności gospodarczej wyłącznie do wykonywania czynności opodatkowanych. Z otrzymanych od firmy leasingowej wyciągów ze świadectw homologacji wynika, że są to samochody ciężarowe, o dopuszczalnej ładowności powyżej 500 kg (KIA CEED posiada ładowność 576 kg, a samochód KIA VENGA 536 kg). Dodatkowo samochody posiadają zamontowane kratki oddzielające część osobową od bagażowej. Wydział komunikacji zarejestrował samochody jako ciężarowe. Przedmiotowe pojazdy posiadają dopuszczalną masę całkowitą nieprzekraczającą 3,5 tony oraz nie spełniają wymagań wynikających z art. 86 ust. 4 pkt 1-4 ustawy, w związku z czym nie przeprowadzono dodatkowego badania technicznego zgodnie z art. 86 ust. 5 ustawy o podatku od towarów i usług. Wobec powyższego z otrzymanych faktur dokumentujących zakup paliwa napędowego do tychże pojazdów Spółka nie dokonywała odliczenia podatku naliczonego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right