Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.11.2010, sygn. ITPP1/443-805a/10/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-805a/10/AJ

Zasady korzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 13 sierpnia 2010 r. (data wpływu 18 sierpnia 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w części dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasad korzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 sierpnia 2010 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej między innymi podatku od towarów i usług w zakresie zasad korzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Planuje Pani rozpocząć działalność gospodarczą, klasyfikując rodzaj wykonywanej działalności symbolem PKWiU 63.12 Usługi portali internetowych. Będzie Pani świadczyć usługi drogą elektroniczną, polegające na prowadzeniu serwisu internetowego, który będzie służył do obsługi i organizowania, gier wiedzowych i pamięciowych na pieniądze oraz gier wiedzowych i pamięciowych o przedmiot, dla których stawką w grze będą własne przedmioty wystawiane przez graczy. Przychód z prowadzonej działalności w zakresie obsługi i organizowania gier stanowić będzie ustalona część prowizji pobieranej od wygranej gracza w grach wiedzowych i pamięciowych na pieniądze. W przypadku gier wiedzowych i pamięciowych o przedmiot, przychód stanowić będzie stała opłata pobierana za wystawienie przedmiotu przez każdego gracza przed przystąpieniem do gry, organizowanych na stronach prowadzonego serwisu. W jednej grze może brać udział minimalnie dwóch graczy dla gier na pieniądze, a w przypadku gry o przedmiot brać udział może tylko dwóch graczy w jednej grze. Gracze przystępując do gry, wpłacają określoną stawkę (w postaci wirtualnej waluty), ustaloną dla danej gry (w grze o pieniądze), dla gry o przedmiot jest pobierana ustalona stała kwota (w postaci wirtualnej waluty) za wystawienie przedmiotu. Z sumy wpłaconych przez graczy stawek (dla gier na pieniądze) tworzy się pula wygranej, w przypadku gier o przedmiot, pulą wygranej są wystawione przez graczy własne przedmioty. Największa ilość poprawnych odpowiedzi na pytania oznacza wygraną w grze. Gracz, który zwyciężył, przejmuje pulę wygranej. O wysokość puli wygranej, pomniejszonej o opłaty związane z obsługą serwisu (dla gry na pieniądze), które stanowić będą przychód, opłaty transakcyjne zostaje zasilone konto zwycięskiego gracza. Zgromadzone środki na koncie użytkownik serwisu może wykorzystać do udziału w kolejnych grach lub wypłacić na wskazane konto bankowe, po przeliczeniu wirtualnej waluty na równowartość pieniężną wyrażoną w PLN. W przypadku gry o przedmiot wystawiony przez gracza, przegrany gracz będzie zobligowany przesłać go wygrywającemu graczowi, ponieważ z chwilą przegranej prawo własności do tego przedmiotu przechodzi na wygranego gracza.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00