Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.11.2010, sygn. ITPP2/443-833/10/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-833/10/AP
Brak możliwości zastosowania zwolnienia przy sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu zabudowanego częścią budynku sąsiedniej nieruchomości (wybudowanego z przekroczeniem granicy działki).
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 sierpnia 2010 r. (data wpływu 12 sierpnia 2010 r.), uzupełnionym w dniu 6 października i 9 listopada 2010 r. (daty wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku przy dostawie prawa wieczystego użytkowania gruntu zabudowanego - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 sierpnia 2010 r. złożono wniosek, uzupełniony w dniu 6 października i 9 listopada 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku przy dostawie prawa wieczystego użytkowania gruntu zabudowanego.
W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka w 2000 r., nabywając przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 55 K.c., nabyła, jako jeden ze składników jego majątku, prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej oraz prawo własności znajdującego się na tym gruncie pawilonu handlowego o powierzchni użytkowej 841 m. Po dokonaniu zakupu okazało się, że na sąsiedniej nieruchomości w 1992 r. został wzniesiony budynek apteki, który wybudowano z przekroczeniem granicy nieruchomości, w związku z czym w części znajdował się on w granicach nieruchomości nabytej przez Spółkę. Część budynku apteki znajdująca się na nieruchomości będącej w użytkowaniu wieczystym Spółki nigdy nie została przyjęta do ewidencji środków trwałych. Spółka nigdy nie wynajmowała i nie wydzierżawiała Jej gruntu osobom korzystającym z budynku apteki. Grunt ten nie był również przedmiotem innej umowy, obejmującej odpłatne lub nieodpłatne korzystanie z nieruchomości.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right