Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.10.2010, sygn. ITPB3/423-406/10/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-406/10/PS

W zakresie możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących wytworzenia produktów oraz nabycia towarów i gadżetów przekazywanych nieodpłatnie kontrahentom.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 3 sierpnia 2010 r. (data wpływu 6 sierpnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących wytworzenia produktów oraz nabycia towarów i gadżetów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 sierpnia 2010 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących wytworzenia produktów oraz nabycia towarów i gadżetów.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka prowadzi działalność od dnia 1 października 2009 r. i powstała w drodze wydzielenia zorganizowanej części przedsiębiorstwa firmy R. S.A., tj. organizacyjnie i finansowo wyodrębnionego zespołu składników materialnych i niematerialnych, przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej, polegającej między innymi na produkcji konserw rybnych pod marką "K.". W związku z tym, iż po wydzieleniu, zgodnie z Planem Podziału, Spółka nie wstąpiła w prawa i obowiązki R. S.A. wynikające z umów handlowych, dotyczących sprzedaży krajowej produktów, obie spółki były i są zainteresowane współpracą w kwestii handlu produktami K.. W tym celu w dniu 29 września 2009 roku podpisana została umowa współpracy pomiędzy spółkami na zakup przez R. S.A. produktów Wnioskodawcy i następnie ich sprzedaż na terenie całego kraju. W ramach umowy R. S.A. zobowiązał się do kupowania produktów i towarów od Wnioskodawcy i stałego prowadzenia działań mających na celu wspomaganie sprzedaży produktów i towarów, a w szczególności wsparcie w zakresie wprowadzenia produktów i towarów do kontrahentów z którymi R. S.A. wiąże umowa na dostawę produktów i towarów "K." (zwłaszcza sieci handlowe), organizowanie akcji promocyjnych oraz pozostałe działania z zakresu trade marketingu. Wnioskodawca zaś zobowiązał się do zapewnienia R. S.A. dostępności produktów i towarów i do zapłaty wynagrodzenia za świadczenie usług. Ponadto Spółka wydaje na rzecz R. S.A. bądź bezpośrednio na rzecz kontrahentów tej spółki produkty i towary bez wynagrodzenia. Przekazania takie mają związek z prowadzoną działalnością handlową i produkcyjną Spółki. Spółka dokonuje nieodpłatnych przekazań w następujących sytuacjach:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00