Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.10.2010, sygn. ITPB1/415-737/10/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-737/10/TK

Czy ewentualne zbycie tak nabytego prawa własności udziału we współwłasności tej nieruchomości w okresie przed upływem 5 lat od daty tak nabytego prawa będzie podlegać opodatkowaniu na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 12 lipca 2010 r. (data wpływu 19 lipca 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 lipca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Pozostaje Pan wspólnikiem spółki osobowej - spółki komandytowo-akcyjnej posiadając w tym podmiocie status akcjonariusza. Spółka rozważa możliwość przekazania na rzecz swoich wspólników tak posiadających status komplementariusza jak i akcjonariusza prawa własności nieruchomości zabudowanej. Przekazanie, o którym mowa następuje bez wynagrodzenia w ramach przesunięcia składnika majątkowego z majątku wykorzystywanego przez Pana dla celów prowadzonej działalności gospodarczej w ramach przedmiotowej spółki komandytowo- akcyjnej do majątku osobistego tego wspólnika niewykorzystywanego dla celów gospodarczych. Rozważa Pan ewentualną możliwość dokonania sprzedaży tak nabytego udziału w prawie własności tej nieruchomości. Jednocześnie wskazuje Pan, iż prawo własności w tej nieruchomości było przedmiotem aportu do spółki komandytowo-akcyjnej, zaś przed tą datą prawo to przysługiwało Panu nieprzerwanie w okresie przekraczającym 5 lat wstecz.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00