Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.09.2010, sygn. ITPB3/423-288/10/DK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-288/10/DK

Czy poniesione wydatki związane z sfinansowaniem eliminacji Olimpiady mogą stanowić koszt uzyskania przychodu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Izby, przedstawione we wniosku z dnia 17 czerwca 2010 r. (data wpływu 18 czerwca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego uzupełnionym w dniu 7 września 2010 r. dotyczącej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków w związku z zawartą umową sponsoringu jest prawidłowe, o ile świadczone usługi reklamowe będą ekwiwalentne w odniesieniu do poniesionych przez Izbę wydatków.

UZASADNIENIE

W dniu 18 czerwca 2010 r. do tut. organu wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego uzupełniony w dniu 7 września 2010 r. dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków w związku z zawartą umową sponsoringu.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Izba jest organizacją samorządu gospodarczego działającą na podstawie ustawy z dnia 30 maja 1989 r. o izbach gospodarczych (j. t. Dz. U. z 2009 r. Nr 84, poz. 710). Do jej celów statutowych należy m.in. promowanie wiedzy oraz nowoczesności w rolnictwie, współpraca ze szkołami oraz uczelniami, w szczególności rolniczymi, w zakresie realizacji zadań tych szkół i uczelni oraz celów statutowych Izby, organizowanie oraz wspieranie konkursów, turniejów i olimpiad tematycznie związanych z rolnictwem. Izba jest również wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego i prowadzi działalność gospodarczą. Główny przedmiot działalności gospodarczej to organizacja największych w Polsce wystaw rolniczych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00