Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.10.2010, sygn. ITPB3/423-388a/10/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-388a/10/AW

Czy niezamortyzowana część wartości początkowej likwidowanych środków trwałych będzie stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych na moment dokonania likwidacji?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zmianami) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 19 lipca 2010 r. (data wpływu 26 lipca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zasad amortyzacji środków trwałych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 lipca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zasad amortyzacji środków trwałych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką należącą do grupy S. Jednym z obszarów działalności Spółki jest świadczenie usług montażu autobusów i podwozi.

Podstawowa działalność prowadzona jest przez Spółkę w hali produkcyjnej nabytej w 2003 r. Budynek hali był na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie modernizowany. Jednakże, wykorzystywany system księgowy z uwagi na specyfikę oprogramowania nie pozwalał na zakwalifikowanie modernizacji jako zwiększeń wartości początkowej hali, lecz wymagał utworzenia dla nich odrębnych kont i zakwalifikowania jako osobnych środków trwałych. Tego typu środki trwałe były amortyzowane według stawki i zgodnie z metodami przyjętymi dla hali.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00