Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.09.2010, sygn. ITPP1/443-582/10/KM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-582/10/KM
Czy Wnioskodawca prawidłowo stosuje stawki VAT oraz ustala moment powstania obowiązku podatkowego?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 10 czerwca 2010 r. (data wpływu 21 czerwca 2010 r.) uzupełnionym w dniu 17 września 2010 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz stawki podatku dla świadczonych usług wywozu odpadów komunalnych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 czerwca 2010 r. został złożony wniosek uzupełniony w dniu 17 września 2010 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz stawki podatku dla świadczonych usług wywozu odpadów komunalnych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca, na podstawie zawartych umów i dokonywanych jednorazowych zgłoszeń prowadzi odbiór i wywóz nieczystości ze zbiorników bezodpływowych (szambo) do zlewni do własnej oczyszczalni ścieków. Usługi wykonywane są po zgłoszeniu pisemnym lub telefonicznym w terminie realizacji do 3 dni od daty zgłoszenia. Za wykonane usługi pobierana jest należność ustalona jako iloczyn odebranych ilości nieczystości płynnych i opłat za 1 m według obowiązującego cennika. Zgodnie z art. 41 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług (symbol PKD 37.0012) ww. usługa opodatkowana jest stawką VAT 7%. Dodatkowo Wnioskodawca w przypadku klientów spoza miasta pobiera również opłatę za każdy przejechany kilometr do obsługiwanej posesji zgodnie z ustaloną stawką. W fakturze usługa dojazdu do klienta jest osobną pozycją z zastosowaniem stawki 22%. Obowiązek podatkowy dla klientów posiadających umowy określany jest zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt 1 lit. c, z chwilą upływu terminu płatności. Natomiast w przypadku jednorazowych zleceń obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wykonania usługi zgodnie z art. 19 ust. 1. Obowiązek ten jest ustalany bez podziału na poszczególne pozycje faktury, czyli dla całej faktury.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right