Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.10.2010, sygn. ITPP2/443-696/10/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-696/10/PS

Sprzedaż działek będących wykorzystywanych w działalności gospodarczej, a obecnie przeznaczonych w planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku złożonym w dniu 9 lipca 2010 r. (data wpływu) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania za podatnika z tytułu transakcji sprzedaży działek przeznaczonych pod zabudowę jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 lipca 2010 r. złożono wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania za podatnika z tytułu transakcji sprzedaży działek przeznaczonych pod zabudowę.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Od 1987 r. posiada Pan wraz z żoną gospodarstwo rolne, które było systematycznie powiększane i obecnie posiada pow. ok. 14 ha. W skład gospodarstwa wchodzi m.in. grunt o pow. 2.13 ha kl. V i VI, składający się z czterech działek ewidencyjnych o numerach 267, 268, 269, 270. Grunt ten został nabyty w 1989 r. Od początku gospodarstwo rolne nigdy nie było wykorzystywane w celu prowadzenia działalności rolniczej. W latach 90 prowadził Pan działalność gospodarczą, w zakresie m.in. rekreacyjnej jazdy konnej w terenie, zaś gospodarstwo rolne służyło pozyskiwaniu żywności dla posiadanych koni oraz jako tereny do jazdy konnej. Działalność w zakresie usług rekreacyjnych była wówczas zwolniona od podatku. Na początku lat 2000 (prawdopodobnie w 2002 r.) zrezygnował Pan z zarobkowego wykorzystywania koni i hodował je w ramach realizacji hobby oraz w celu umożliwienia rehabilitacji hipoterapią niepełnosprawnego syna. W tym czasie pracował Pan na podstawie umowy o pracę, kolejno w kilku firmach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00