Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 06.08.2010, sygn. ITPB3/423-219/10/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-219/10/AM
Czy na moment przekształcenia Spółki B w spółkę komandytową wartość niepodzielonych zysków Spółki B przypadająca na Spółkę A będzie podlegała zwolnieniu z opodatkowania?
Na podstawie art. 14b § 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60, ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 26 kwietnia 2010 r. (data wpływu 10 maja 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie stosowania zwolnienia podatkowego określonego w art. 22 ust. 4 w przypadku przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 maja 2010 r. złożono ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie stosowania zwolnienia podatkowego określonego w art. 22 ust. 4 w przypadku przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca zamierza wraz z innymi osobami fizycznymi powołać spółkę z o.o. (dalej: Spółka A), która stanie się jedynym wspólnikiem Spółki B. W okresie krótszym niż dwa lata nastąpi przekształcenie Spółki B w spółkę komandytową. Na moment przekształcenia Spółka A stanie się jedynym wspólnikiem Spółki B, przy czym przed upływem dwóch lat od dnia, w którym Spółka A stanie się jedynym wspólnikiem Spółki B, wspólnikami Spółki B (spółki komandytowej) zostaną również osoby fizyczne, przy czym udział w zysku Spółki B, jaki będzie posiadała Spółka A nie będzie mniejszy niż 10%. Udział w zysku Spółki B, jaki będzie posiadała Spółka A, nie będzie mniejszy niż 10% co najmniej do momentu upływu dwóch lat od dnia, w którym Spółka A stanie się jedynym wspólnikiem Spółki B. Wejście do Spółki B (po jej przekształceniu w spółkę osobową) innych niż Spółka A wspólników będzie wiązało się z wniesieniem przez nich wkładów. Po poszerzeniu grona wspólników Spółki B udział kapitałowy Spółki A w Spółce B będzie wynosił nie mniej niż 10% sumy udziałów kapitałowych wniesionych przez wszystkich wspólników, co najmniej do momentu upływu dwóch lat od dnia, w którym Spółka A stanie się jedynym wspólnikiem Spółki B.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right