Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.07.2010, sygn. ITPB1/415-412b/10/PSZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-412b/10/PSZ
Jak ustalić wartość początkową i stawkę amortyzacji w przypadku podjęcia decyzji o ujęciu mieszkania w ewidencji środków trwałych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 24 marca 2010 r. (data wpływu 23 kwietnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 kwietnia 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Zamierza Pan kupić mieszkanie na rynku wtórnym z przeznaczeniem na wynajem. Dokonując zakupu poniesie koszty opłat notarialnych, podatku od czynności cywilnoprawnych oraz prowizji agencji pośrednictwa. Mieszkanie będzie wymagało remontu. Prace remontowe będą dotyczyły m.in. wymiany okien, drzwi, armatury, terakoty. Poniesione zostaną również wydatki na zakup wyposażenia, sprzętu AGD, RTV.
Osiągane przychody z najmu będą zaliczone do źródła przychodu, określonego w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i opodatkowane wg skali podatkowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right