Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.06.2010, sygn. ITPB3/423-122/10/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-122/10/MK
Czy opodatkowanie przychodu pokrywającego wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wypadku Muzeum korzystającego ze zwolnienia przychodów przeznaczonych na cele kulturalne na podstawie art. 17 pkt. 1 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jest słuszne?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Instytucji, przedstawione we wniosku z dnia 8 marca 2010 r. (data wpływu 15 marca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie stosowania zwolnienia przedmiotowego - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 marca 2010 r. do tut. organu wpłynął wniosek Spółki o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w odniesieniu do wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Przedmiot działalności Muzeum określony został w § 6 i 7 statutu jako dokumentowanie kultury narodowej i regionalnej oraz kreowanie wydarzeń kulturalnych, z uwzględnieniem tradycyjnych powiązań historycznych Polski i Pomorza Zachodniego z krajami europejskimi, a w szczególności z obszarem Bałtyku, dorzeczem Odry, kulturą miast portowych oraz innymi regionami, z którymi łączą Muzeum tradycyjne więzi badawcze i kolekcjonerskie. Działalność Muzeum obejmuje następujące dziedziny: sztukę dawną i współczesną archeologię, historię wraz z naukami pomocniczymi, historię kultur, historię żeglugi morskiej i śródlądowej oraz etnologię.