Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.07.2010, sygn. ITPP1/443-332/10/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-332/10/MS

Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie samochodu i paliwa do jego napędu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 kwietnia 2010 r. (data wpływu 6 kwietnia 2010 r.), uzupełnionym w dniu 29 czerwca 2010 r. oraz 6 lipca 2010 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego poniesionego w związku z nabyciem samochodu i dokonanymi zmianami konstrukcyjnymi oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu paliwa służącego do jego napędu - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 kwietnia 2010 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego poniesionego w związku z nabyciem samochodu i dokonanymi zmianami konstrukcyjnymi oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu paliwa służącego do jego napędu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W dniu 8 marca 2010 r. Spółka dokonała zakupu nowego samochodu ciężarowego VAN, posiadającego homologację producenta, która zawiera dane o samochodzie, między innymi:

- samochód ciężarowy, ilość miejsc 2, dopuszczalna ładowność 1190 kg, dopuszczalna masa całkowita 3200 kg. W dniu 10 marca 2010 r. samochód został zarejestrowany czasowo i odstawiony do firmy dokonującej przebudowy i modernizacji pojazdów w celu dokonania zmian konstrukcyjnych. Zmiany w samochodzie dokonane zostały przed wprowadzeniem samochodu do użytkowania. Po dokonanych zmianach konstrukcyjnych samochód ten posiada następujące dane: ilość miejsc 8, dopuszczalna ładowność 1095 kg, przestrzeń bagażowa za siedzeniami oddzielona została tzw. kratką. Po przebudowie samochodu Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów wydała zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, w którym to zaświadczeniu klasyfikacja rodzaju pojazdu brzmi: - samochód ciężarowy. Zaświadczenie nie zawiera klauzuli stwierdzającej, że pojazd spełnia wymagania określone w art. 86 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00