Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.02.2010, sygn. ITPP1/443-1213/09/IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1213/09/IK

Montaż trwałej zabudowy kuchennej, stanowi dostawę towaru i podlega opodatkowaniu stawką podatku w wysokości 22%.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 8 grudnia 2009 r. (data wpływu 14 grudnia 2009 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wykonania zabudowy kuchennej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 grudnia 2009 r. został złożony wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wykonania zabudowy kuchennej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

Prowadzi Pani samodzielną działalność gospodarczą w zakresie m.in. produkcji mebli i zakładania stolarki budowlanej. W ramach prowadzonej działalności zajmuje się Pani wykonywaniem zabudów kuchni, pełniących funkcje mebli kuchennych. Zabudowy kuchni stanowią ciąg szafek ściśle dostosowanych wymiarami do wymiarów zabudowanego pomieszczenia, są połączone wspólnym blatem, a często zabudowa obejmuje dwie lub więcej sąsiednich ścian pomieszczenia, co czyni zabudowę integralnym elementem pomieszczenia. Zabudowy są połączone mechanicznie ze ścianami, do których przylegają za pomocą specjalnych, trwałych mocowań. W zabudowę wbudowane są takie urządzenia kuchenne, jak piekarnik, płyty grzejne (w tym gazowe), zlewozmywak, armatura, lodówka i inne. Szczeliny i nierówności połączeń pomiędzy ścianami pomieszczenia i ścianami zabudowy uszczelniane są za pomocą silikonu lub akrylu. Zastosowane technologie i sposób wykonania zabudowy powodują, że pomimo faktu, że przypominają one zwykłe meble kuchenne to w przeciwieństwie do nich nie może zmienić konfiguracji elementów zabudowy, czy też ich rozłączać, czy przenosić do innych pomieszczeń (podłączenia elektryczności gazu, wody i kanalizacji znajdują się w ściśle określonych miejscach). Łatwiej jest przenieść z pomieszczenia do pomieszczenia wannę, umywalkę, czy tzw. kran, bez ich uszkodzenia. Dostosowanie zabudowy do innego pomieszczenia, przypominałoby bardziej przenoszenie okien lub drzwi z jednego pomieszczenia do drugiego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00