Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.02.2010, sygn. ITPP2/443-962c/09/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-962c/09/AP

Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usług elektronicznych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 10 listopada 2009 r. (data wpływu 12 listopada 2009 r.), uzupełnionym w dniu 25 listopada 2010 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu nabycia usług obsługi i utrzymania systemu, wykonywanych drogą elektroniczną - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 listopada 2009 r. złożono wniosek, uzupełniony w dniu 25 listopada 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu nabycia usług obsługi i utrzymania systemu, wykonywanych drogą elektroniczną.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka nabywa od podmiotów zagranicznych usługi o charakterze niematerialnym. Od podmiotu zagranicznego nabywa dodatkowe moduły (software), aktualizacje dotychczas użytkowanych programów oraz usługi obsługi, utrzymania (maintanance), w tym aktualizacje i wszelkie inne modyfikacje programu, które otrzymuje drogą elektroniczną. Usługi obsługi i utrzymania (maintanance) są związane z konkretnym oprogramowaniem, który użytkowany jest na podstawie udzielonej licencji. Na powyższe wydatki związane z użytkowaniem oprogramowania oraz nabytych modułów, podmiot zagraniczny wystawił faktury bez podatku. W zakresie usług obsługi i utrzymania (maintanance), na fakturach niekiedy jest wskazane, że usługa jest realizowana w ramach umowy - w określonym czasie, ale płatność następuje z góry za cały okres.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00