Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.11.2009, sygn. ILPB1/415-898/09-2/IM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-898/09-2/IM
1) W jaki sposób wspólnik spółki osobowej będący osobą fizyczną powinien ustalić wartość początkową środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład przedsiębiorstwa (w szczególności zarejestrowanego znaku towarowego), wniesionego do spółki osobowej przez drugiego jej wspólnika, będącego osobą prawną?
2) Czy w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy, znak towarowy wchodzący w skład przedsiębiorstwa może zostać ujęty w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych i stanowić podstawę amortyzacji dla Wnioskodawcy, jako wspólnika spółki osobowej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 20 sierpnia 2009 r. (data wpływu 21 sierpnia 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 sierpnia 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca będący osobą fizyczną, jako przyszły wspólnik zamierza wnieść wkład pieniężny do osobowej spółki handlowej (dalej: spółka osobowa). Drugim wspólnikiem spółki osobowej będzie osoba prawna (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością), która wniesienie do spółki osobowej wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa. W skład omawianego przedsiębiorstwa wchodzi m.in. zarejestrowany w Urzędzie Patentowym znak towarowy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right