Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.11.2009, sygn. ILPP1/443-949/09-2/BD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-949/09-2/BD

Wniesienie przedsiębiorstwa do spółki komandytowej skutki w podatku VAT w zakresie korekty.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, reprezentowanej przez pełnomocnika doradcę podatkowego, przedstawione we wniosku z dnia 7 sierpnia 2009 r. (data wpływu: 11 sierpnia 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku VAT w przypadku wniesienia przedsiębiorstwa do spółki komandytowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 sierpnia 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku VAT w przypadku wniesienia przedsiębiorstwa do spółki komandytowej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Pani (zwana dalej Podatnikiem) w najbliższym czasie ma otrzymać w drodze darowizny całość przedsiębiorstwa pod nazwą Firma Produkcyjno Handlowa () (zwana dalej () od swoich rodziców (nazywanych dalej również Darczyńcami). Dotychczas FPH () jest prowadzona przez ojca Podatnika Pana () (zwanego dalej: Darczyńcą), jako osobę fizyczną, jednakże z uwagi na fakt istnienia wspólności majątkowej małżeńskiej pomiędzy Darczyńcami FPH () jest ich własnością wspólną. Darczyńca dokonuje w zakresie podstawowej sprzedaży jedynie czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00