Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.08.2009, sygn. ILPP2/443-686/09-3/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-686/09-3/MN

Opodatkowanie usługi transportu wewnątrzwspólnotowego, będącego częścią transportu międzynarodowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 25 maja 2009 r. (data wpływu 28 maja 2009 r.) uzupełnionym pismem z dnia brak daty sporządzenia (data wpływu 12 czerwca 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie warunków zastosowania preferencyjnej stawki podatku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 maja 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie warunków zastosowania preferencyjnej stawki podatku. Wniosek uzupełniono pismem z dnia brak daty sporządzenia (data wpływu 12 czerwca 2009 r.) o potwierdzenie dokonania opłaty za wydanie interpretacji indywidualnej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi firmę transportowo-spedycyjną. Świadczy usługi transportowo -spedycyjne dla spedycji z Białorusi. Często, w przypadku braku dostępności taboru własnego, występuje w roli spedytora i zleca wykonanie usługi transportowej przewoźnikowi z Polski, będącego podatnikiem VAT. Transport odbywa się w relacji: kraj należący do Unii Polska. Przy czym, towary te są następnie wywożone przez przewoźnika rosyjskiego bezpośrednio na terytorium kraju trzeciego do odbiorcy towaru (firmy rosyjskiej).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00