Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.07.2009, sygn. ILPB3/423-314/09-6/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-314/09-6/MM

Jak określić wartość wkładu Spółki do spółki osobowej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz.770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością reprezentowanej przez Pełnomocnika przedstawione we wniosku z dnia 30 kwietnia 2009 r. (data wpływu 04 maja 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia wartości początkowej wnoszonego w formie wkładu niepieniężnego gruntu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 04 maja 2009 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z dnia 30 czerwca 2009 r. (data wpływu 06 lipca 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • określenia przychodów z tytułu wnoszonego wkładu niepieniężnego do spółki osobowej,
  • określenia wartości początkowej wnoszonego w formie wkładu niepieniężnego gruntu,
  • określenia dochodu w przypadku sprzedaży przez spółkę osobową gruntu,
  • opodatkowania Spółki z tytułu połączenia przez przejęcie spółki osobowej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.

Spółka jest właścicielem gruntu. Spółka zamierza zawiązać z innym podmiotem (spółka B) spółkę osobową. Wkładem Spółki będzie wspomniany grunt (prawo własności), drugi wspólnik wniesie inne środki (w tym środki pieniężne) potrzebne do prowadzenia działalności przez spółkę osobową. Spółka będzie większościowym udziałowcem spółki osobowej. Wspólnicy nie wykluczają, iż w przyszłości grunt będący przedmiotem aportu zostanie sprzedany. Wspólnicy nie wykluczają, iż w przyszłości może dojść do połączenia spółki osobowej ze Spółką.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00