Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.07.2009, sygn. ILPP2/443-691/09-3/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-691/09-3/SJ

Czy Wynajmujący jest zobowiązany do wystawienia faktur korygujących, tak by zaewidencjonowane koszty zużycia energii (ilość kW i cena za 1 kW) odpowiadały rzeczywistemu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością reprezentowanej przez Pełnomocnika Doradcę Podatkowego Panią Marię P, przedstawione we wniosku z dnia 19 maja 2009 r. (data wpływu 29 maja 2009 r.) uzupełnionym pismem z dnia 2 lipca 2009 r. (data wpływu 6 lipca 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania faktur korygujących jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 maja 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania faktur korygujących. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 2 lipca 2009 r. (data wpływu 6 lipca 2009 r.), w którym Zainteresowany skonkretyzował zadane pytanie oraz przedstawił pełnomocnictwo do reprezentowania Spółki.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca w dniu 15 maja 2002 r. zawarł umowę najmu lokalu z Zakładem, w charakterze Najemcy. W ramach umowy najmu, określone zostały zasady odpłatności obciążające wynajmujących. Zgodnie z zawartą umową Najemca oprócz czynszu był zobowiązany do zapłaty opłat za energię elektryczną, dostawę wody i co. Według umowy, opłata za energię elektryczną miała być ustalana w oparciu o faktyczne zużycie, na podstawie podliczników i dokumentowana wystawioną fakturą VAT. Faktury za energię wystawiane były oddzielnie od faktur z tytułu czynszu. Do kwot netto zawartych w fakturach, doliczany był podatek od towarów i usług. W przypadku opłat za energię elektryczną występuje domniemanie otrzymywania refaktur przez Najemcę, gdyż Wynajmujący nie jest producentem energii elektrycznej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00