Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2009, sygn. ILPP2/443-363/09-2/ISN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-363/09-2/ISN
Naprawa samochodu dla klienta z Niemiec- miejsce świadczenia, podstawa opodatkowania, deklaracje, prawo do odliczenia.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 16 marca 2009 r. (data wpływu 19 marca 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług jest:
- nieprawidłowe - w zakresie stawki podatku dla usługi naprawy samochodu dla kontrahenta z Niemiec i wykazania tej transakcji w deklaracji VAT-7,
- prawidłowe - w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie części do naprawy samochodu.
UZASADNIENIE
W dniu 19 marca 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usługi naprawy samochodu dla kontrahenta z Niemiec i wykazania tej transakcji w deklaracji VAT-7 oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie części do naprawy samochodu.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi m.in. działalność polegającą na wykonywaniu usług motoryzacyjnych. W lutym br. wykonał usługę polegającą na naprawie samochodu dla klienta z Niemiec, który podał numer, pod którym jest zidentyfikowany jako podatnik VAT w Niemczech. Po wykonaniu naprawy samochód wyjechał z terytorium Polski. Na fakturze wyszczególnione zostały usługi oraz materiały wykorzystane do ich wykonania. Umieszczona jest również informacja o art. 28 ust. 7 ustawy o podatku od towarów i usług. Zainteresowany zastosował stawkę 0%, zarówno do wykonanych usług, jak i wykorzystanych materiałów. Podatek VAT od zakupu materiałów wykorzystanych przy wykonywaniu usługi odliczono na zasadach ogólnych. W deklaracji VAT-7 za luty 2009 r. Spółka umieściła wartość usługi w poz. 21, natomiast wartość materiałów w poz. 30.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right