Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.05.2009, sygn. ILPB1/415-245/09-2/IM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-245/09-2/IM
Czy w związku z przedstawionym stanem faktycznym, wniesienie wkładu w postaci Przedsiębiorstwa do nowopowstałej SK spowoduje powstanie przychodu u Wnioskodawczyni w rozumieniu przepisów Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. u. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. u. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 19 lutego 2009 r. (data wpływu 23 lutego 2009 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wniesienia Przedsiębiorstwa do spółki komandytowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 lutego 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wniesienia Przedsiębiorstwa do spółki komandytowej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawczyni w ramach indywidualnie wykonywanej działalności gospodarczej prowadzi przedsiębiorstwo w rozumieniu przepisów art. 55¹ Kodeksu cywilnego (zwanie dalej Przedsiębiorstwem). Działalność prowadzona przez Wnioskodawczynię w ramach posiadanego Przedsiębiorstwa, w głównej mierze polega na produkcji elementów z tworzyw sztucznych oraz obróbce mechanicznej metali. w związku z planowaną zmianą struktury prowadzenia działalności gospodarczej, Wnioskodawczyni rozważa przystąpienie jako komandytariusz do nowoutworzonej spółki komandytowej (zwana dalej: SK"). w tym celu, Wnioskodawczyni wniesie tytułem wkładu niepieniężnego Przedsiębiorstwo (z pewnymi wyłączeniami) do nowopowstałej SK. Spółka ta przejmie zaś zakres prowadzonej dotychczas przez Wnioskodawczynię jednoosobowej działalności gospodarczej w ramach aportowanego Przedsiębiorstwa.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right