Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 06.01.2009, sygn. ILPP2/443-932/08-2/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-932/08-2/EWW
Dokumenty przewozowe otrzymane od przewoźnika (spedytora), odpowiedzialnego za wywóz towaru z terytorium kraju, z których jednoznacznie ma wynikać, że towary te zostały dostarczone przez niego do miejsca ich przeznaczenia na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju, nie zostały ograniczone przez ustawodawcę tylko do listu przewozowego. Jest to katalog otwarty, w którym zawierać może się każdy dokument, który będzie potwierdzać fakt powierzenia przewoźnikowi (spedytorowi) przewozu (spedycji) towaru, zgodnego ze specyfikacją i fakturą i dostarczenie go do nabywcy na terytorium państwa członkowskiego innego niż terytorium kraju.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 7 października 2008 r. (data wpływu 13 października 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentacji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz stawki podatku jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 października 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentacji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz stawki podatku.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca dokonuje dostaw towarów do krajów unijnych. Przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów, którą jest wywóz towarów z terytorium RP na terytorium innego państwa członkowskiego, korzysta on ze stawki VAT w wysokości 0%.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right