Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.12.2009, sygn. IPPP3/443-944/09-3/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-944/09-3/MPe
VAT - w zakresie opodatkowania, dokumentowania fakturą VAT, momentu powstania obowiązku podatkowego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu dokonania czynności wniesienia aportem znaku towarowego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 23.10.2009 r. (data wpływu 29.10.2009 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania fakturą VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu dokonania czynności wniesienia aportem znaku towarowego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29.10.2009 r. wpłynął ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania fakturą VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu dokonania czynności wniesienia aportem znaku towarowego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
M S.A. (dalej: Spółka) jest spółką należącą do grupy kapitałowej M (dalej: Grupa). Spółka jest podatnikiem podatku VAT, zarejestrowanym w charakterze podatnika VAT czynnego.
W chwili obecnej grupa kapitałowa M rozważa przeprowadzenie restrukturyzacji zakładającej utworzenie podmiotu (spółki celowej), którego zadaniem będzie zarządzanie prawami własności intelektualnej należącymi do Grupy.
W związku z planowaną restrukturyzacją grupy kapitałowej, Spółka rozważa przeniesienie wszelkich praw związanych z posiadanym przez Spółkę znakiem towarowym do spółki osobowej (dalej: Spółka Osobowa). Spółka Osobowa będzie podatnikiem podatku VAT oraz będzie zarejestrowana w charakterze podatnika VAT czynnego. Jednym z podstawowych przedmiotów działalności utworzonej Spółki Osobowej będzie wykorzystywanie znaków towarowych w działalności gospodarczej poprzez oddawanie znaków towarowych do odpłatnego korzystania na rzecz spółek z Grupy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right