Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.12.2009, sygn. IPPP2/443-1121/09-2/AZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1121/09-2/AZ

dot. podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi transportu związanej z wewnatrzwspólnotową dostawą towarów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 09 października 2009 r. (data wpływu 19 października 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi transportu związanej z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 października 2009 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi transportu związanej z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka dokonuje sprzedaży towarów na rzecz zagranicznych podmiotów gospodarczych, mających siedzibę lub miejsce zamieszkania na terytorium Wspólnoty (dalej zwanych Kontrahentami Unijnymi). Spółka wdrożyła specjalną procedurę dotyczącą sprzedaży towarów w ramach wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (dalej WDT).

Sprzedaż realizowana jest w następujący sposób:

W sklepach Spółki zainstalowane zostały specjalne kasy niefiskalne (dalej zwane Kasami WDT). Na Kasach WDT rejestrowana jest wyłącznie sprzedaż na rzecz Kontrahentów Unijnych, posiadających ważny numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych (numer VAT - UE). Ewidencjonując transakcję na Kasie WDT, Spółka stosuje stawki VAT właściwe dla sprzedaży krajowej. Dowodem dokumentującym zaewidencjonowanie sprzedaży na Kasie WDT jest paragon niefiskalny. Do paragonu niefiskalnego z Kasy WDT Spółka wystawia fakturę VAT ze stawką VAT, obowiązującą przy sprzedaży na terytorium kraju. Faktura VAT wystawiana jest w tym samym dniu, w którym sprzedaż towaru została zaewidencjonowana na Kasie WDT. Na fakturze VAT Spółka podaje swój numer VAT-UE i numer VAT-UE Kontrahenta Unijnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00