Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.11.2009, sygn. IPPP1-443-870/09-2/JB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-870/09-2/JB
Prawo i terminy odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem lokalu wykorzystywanego do działalności gospodarczej przez jednego z małżonków, pozostającego w ustroju wspólności majątkowej. Dane jakie winna zawierać faktura VAT z tytułu nabycia nieruchomości przez małżonków. Opodatkowanie sprzedaży ww. lokalu, wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 9 września 2009 r. (data wpływu 10 września 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu lokalu - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 września 2009 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu lokalu.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną i czynnym podatnikiem podatku VAT, prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie Spedycji i transportu drogowego w kraju i zagranicą. Wnioskodawczyni planuje kupić lokal mieszkalny w nowo wybudowanym budynku w celu urządzenia biura swojej firmy, a więc w celu prowadzenia tam działalności gospodarczej. Sprzedawca wystawi fakturę VAT za zakupione mieszkanie z 7% stawką VAT, a w związku z wymaganiami zachowania szczególnej formy zakupu, zostanie podpisany akt notarialny. Wnioskodawczyni jest we wspólnocie majątkowej z mężem i w akcie notarialnym jako nabywcy będą figurować oboje.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right