Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31.08.2009, sygn. IPPP3-443-485/09-2/JF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3-443-485/09-2/JF
Czy Podatnik może dokonać obniżenia kwoty swojego podatku VAT należnego o wartość VAT naliczonego, skalkulowanego wg 22% stawki, wynikającego z wystawionych przez aptekę faktur VAT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 08.06.2009 r. (data wpływu 15.06.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obniżenia kwoty podatku naliczonego o kwoty podatku naliczonego wynikającego z wystawionych faktur VAT - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15.06.2009 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obniżenia kwoty podatku naliczonego o kwoty podatku naliczonego wynikającego z wystawionych faktur VAT.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka jest podmiotem zajmującym się dystrybucją produktów leczniczych (dalej: leków) na terytorium Polski, wydawanych pacjentom wyłącznie na podstawie recepty lekarskiej. Sprzedaż leków znajdujących zastosowanie poza lecznictwem zamkniętym jest kierowana do hurtowni, które dystrybuują ten produkt do aptek. Apteki sprzedają pacjentom produkt wydając go tylko na podstawie recepty lekarskiej.
Produkt, którego dotyczy niniejsze zapytanie (dalej: produkt) jest lekiem, który jest produkowany przez jednego, zagranicznego producenta i następnie dystrybuowany w całej Europie. Prawo do dystrybucji tego leku w Polsce uzyskał wyłącznie Podatnik. W Polsce produkt nie został objęty systemem refundacji - nie jest finansowany ze środków publicznych, co znacznie ograniczyło możliwości sprzedaży tego leku na polskim rynku.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right