Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.07.2009, sygn. IPPP1-443-461/09-2/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-461/09-2/BS

Kryteria, dokumentacja i dopuszczalność odliczania podatku VAT od zakupu samochodów ciężarowych oraz paliwa.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 07.05.2009 r. (data wpływu 12.05.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w całości z tytułu zakupu samochodów o ładowności powyżej 500 kg posiadających homologację oraz paliwa używanego do ich napędu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12.05.2009 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w całości z tytułu zakupu samochodów o ładowności powyżej 500 kg posiadających homologację oraz paliwa używanego do ich napędu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca będący Spółką, jest firmą handlową z branży budowlanej zajmującą się sprzedażą systemów aluminiowych wykorzystywanych w konstrukcji elewacji, okien i drzwi, profili aluminiowych, ram aluminiowych oraz aluminiowych elementów konstrukcyjnych. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest opracowywanie, sprzedaż i dystrybucja systemów profili aluminiowych dla branży budowlanej oraz remontowej.

Spółka wykorzystuje w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej samochody.

Dla potrzeb prowadzenia działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem od towarów i usług (dalej: VAT) Spółka zamierza zakupić samochody - 3 (słownie: trzy) sztuki, z których każdy będzie spełniać łącznie następujące kryteria: dopuszczalna ładowność powyżej 500 kg oraz świadectwo homologacji pojazdu jako samochód ciężarowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00