Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.07.2009, sygn. IPPP3/443-355/09-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-355/09-2/SM

zasady rozliczania ubytków paliw ciekłych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 27.04.2009 r. (data wpływu 28.04.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zasad rozliczania ubytków paliw ciekłych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28.04.2009 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zasad rozliczania ubytków paliw ciekłych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskiem z dnia 29 grudnia 2006 r. Spółka zwróciła się do Naczelnika Urzędu Celnego I w W. o wydanie wiążącej interpretacji. We wniosku o udzielenie interpretacji Spółka przedstawiła następujący stan faktyczny:

Na składach podatkowych Spółki (w S., w M. i w B.) w czasie produkcji, magazynowania, przyjmowania i wydania produktów w procedurze zawieszenia poboru akcyzy powstają ubytki i niedobory wyrobów akcyzowych zharmonizowanych. W Spółce powstają także ubytki transportowe, ubytki wyrobów akcyzowych zharmonizowanych powstałe w trakcie przemieszczania towarów pomiędzy składami podatkowymi. Wniosek dotyczy paliw ciekłych, w tym gazu skroplonego.

Spółka uzyskała normy dopuszczalnych ubytków dla poszczególnych wyrobów i dokonywanych czynności (produkcja, przyjęcie, magazynowanie, wydanie, transport). Niniejszy wniosek dotyczy sposobu kalkulacji ubytków i weryfikacji, czy zaistniałe ubytki przekroczyły dopuszczalne normy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00