Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.07.2009, sygn. IPPB5/423-231/09-3/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-231/09-3/AJ

Czy Spółka ma prawo zgodnie z art. 16b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych amortyzować opakowania zwrotne pomimo braku możliwości przypisania konkretnego opakowania do odpowiedniego środka trwałego, czy też powinna te opakowania umarzać jednorazowo w miesiącu przyjęcia do ewidencji bądź w miesiącu następnym ?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 23.04.2009 r. (data wpływu 04.05.2009 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie amortyzacji opakowań zwrotnych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 maja 2009 r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie amortyzacji opakowań zwrotnych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - zajmuje się sprzedażą wyprodukowanego na jej zlecenie piwa. Swoje produkty sprzedaje w opakowaniach bezzwrotnych (butelki, puszki) oraz zwrotnych (butelki, skrzynki, beczki typu KEG). W roku 2006 inna spółka, jedyny udziałowiec Wnioskodawcy, wniosła do Spółki aportem zorganizowaną część przedsiębiorstwa, wydzielając w ten sposób funkcje dystrybucyjne od funkcji produkcyjnych. W skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa weszły między innymi opakowania zwrotne znajdujące się w ewidencji środków trwałych na dzień aportu. W związku ze znaczną wartością wszystkich opakowań zwrotnych, które zostały wycenione przez zewnętrznego doradcę, spółka podjęła decyzję o amortyzowaniu opakowań metodą liniową przez 5 lat. Pozostałe opakowania, które zostały zakupione przez spółkę po dniu aportu, w związku z ich niską jednostkową wartością były umarzane jednorazowo w miesiącu następującym po miesiącu przyjęcia ich do używania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00