Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.06.2009, sygn. IPPB5/423-135/09-2/IŚ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-135/09-2/IŚ
Czy kurs stosowany przez spółkę duńską na potrzeby kompensaty zobowiązań i należności w ramach systemu wzajemnych rozliczeń jest kursem faktycznie zastosowanym, o którym mowa w art. 15a ust. 2 pkt 1 i 2 oraz art. 15a ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy o CIT i tym samym może służyć do wyznaczenia różnic kursowych dla celów podatkowych przez Spółkę w sytuacji, gdy rachunek Spółki służący do odzwierciedlenia bieżącego stanu rozliczeń jest prowadzony w walucie polskiej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 10.03.2009 r. (data wpływu 18.03.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uznania w aspekcie podatkowych różnic kursowych kursów, stosowanych przy rozliczeniach clearingowych w ramach grupy kapitałowej, do przeliczenia waluty obcej na złote jako kursów faktycznie zastosowanych w sytuacji, gdy rachunek Spółki służący do odzwierciedlenia bieżącego stanu rozliczeń jest prowadzony w walucie polskiej:
- w części dotyczącej rozliczeń bezgotówkowych jest prawidłowe;
- w części dotyczącej salda regulowanego gotówkowo jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18.03.2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uznania w aspekcie podatkowych różnic kursowych kursów, stosowanych przy rozliczeniach clearingowych w ramach grupy kapitałowej, do przeliczenia waluty obcej na złote jako kursów faktycznie zastosowanych w sytuacji, gdy rachunek Spółki służący do odzwierciedlenia bieżącego stanu rozliczeń jest prowadzony w walucie polskiej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right