Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.05.2009, sygn. IPPB5/423-84/09-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-84/09-2/DG

Czy w świetle art. 15 ust. 4 oraz art. 15 ust. 4d w związku z art. 15 ust. 1 ustawy o pdop koszty reklamy oraz koszty sprzedaży (wymienione przykładowo powyżej), ponoszone w związku z realizacją konkretnego projektu deweloperskiego, w sytuacji gdy koszty te można w sposób bezpośredni powiązać z przychodami z konkretnego projektu mieszkaniowego realizowanego przez daną Spółkę Celową stanowią koszt uzyskania przychodu Spółki w okresach, w których wystąpi odpowiadający im przychód ze sprzedaży mieszkań?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 16.02.2009r. (data wpływu 18.02.2009r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie:

  • kwalifikacji kosztu wynagrodzenia prowizyjnego jest prawidłowe,
  • kwalifikacji wydatków na usługi reklamowe jest nieprawidłowe,
  • kwalifikacji wydatków na oprogramowanie komputerowe jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lutego 2009r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka, posiadająca osobowość prawną jest wspólnikiem w polskich spółkach celowych działających w formie spółek komandytowych (dalej: Spółki Celowe). Każda ze Spółek Celowych została powołana w celu realizacji konkretnego projektu budownictwa mieszkaniowego przeznaczonego na sprzedaż. Każdy z projektów deweloperskich realizowanych w określonej lokalizacji jest traktowany odrębnie, zarówno z prawnego jak i finansowego punktu widzenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00