Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.04.2009, sygn. IPPP2/443-289/09-2/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-289/09-2/KK

współczynniki jakie powinny zostać porównane dla ustalenia istnienia obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego za 2009rmiesiąc dokonania korekty podatku naliczonego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 10 marca 2009r. (data wpływu 16 marca 2009r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  1. współczynników jakie powinien zostać porównane dla ustalenia istnienia obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego za 2009r. jest nieprawidłowe.
  2. miesiąca dokonania korekty podatku naliczonego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 marca 2009r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Strona w ramach prowadzonej działalności świadczy usługi finansowe w tym m.in. przyjmuje wkłady pieniężne, prowadzi rachunki bankowe, udziela pożyczek, kredytów, udziela i potwierdza gwarancje bankowe, otwiera I potwierdza akredytywy. Obecnie przygotowuje się do połączenia z innym bankiem (dalej: Bank X). Połączenie (fuzja prawna) planowana jest na ostatni dzień lipca 2009 r. Połączenie nastąpi przez przejęcie zgodnie z art. 492 par 1 pkt 1 kodeksu spółek handlowych. Po połączeniu wnioskodawca wstąpi we wszelkie prawa i obowiązki Banku X. Obecnie Bank X odlicza od podatku należnego kwoty podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług służących działalności zarówno dającej jak i nie dającej prawa od odliczenia, przy zastosowaniu proporcji (współczynnika), o której mowa w art. 90 ust. 2 ustawy o VAT. W szczególności odliczeniu podlega kwota podatku naliczonego dotyczącego zakupu towarów i usług zaliczanych do środków trwałych i wartości niematerialnych Banku X, podlegających amortyzacji, których wartość początkowa przekracza 15 tysięcy złotych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00