Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.02.2009, sygn. IPPP3/443-202/08-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-202/08-2/SM
dostawa wewnątrzwspólnotowa olejów smarowych odbywa się w procedurze z zapłaconą akcyzą
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 18.11.2008 r. (data wpływu 28.11.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie dostawy wewnątrzwspólnotowej olejów smarowych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28.11.2008 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie w zakresie dostawy wewnątrzwspólnotowej olejów smarowych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
W prowadzonym przez siebie składzie podatkowym, Wnioskodawca wykonuje, zgodnie z uzyskanym zezwoleniem czynności polegające na produkcji, przetwarzaniu i magazynowaniu wyrobów akcyzowych zharmonizowanych oznaczonych PKWiU 23.20.18, to jest olejów smarowych otrzymanych z ropy naftowej. Planuje on, w sposób regularnie się powtarzający, dokonywanie z prowadzonego przez siebie składu podatkowego, w procedurze zawieszonego poboru akcyzy, dostaw wewnątrzwspólnotowych przedmiotowych olejów, w tym głównie olejów silnikowych, do posiadającego siedzibę na terenie Niemiec odbiorcy, będącego podmiotem gospodarczym zawodowo zajmującym się handlem, bez statusu uprawnionego właściciela składu. N istotne dla przedstawianego zdarzenia przyszłego jest fakt, że oleje smarowe (w tym silnikowe) na terytorium Niemiec obciążone są podatkiem akcyzowym wynoszącym 0%, w związku z czym ustawodawstwo tego kraju wyklucza możliwość udzielenia zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego, którego przedmiotem działania jest produkcja, przetwarzanie czy magazynowanie tychże olejów. Z tych samych względów przepisy prawa niemieckiego wykluczają dokonanie czynności potwierdzenia karty 3 administracyjnego dokumentu towarzyszącego przez właściwe władze tego państwa (w załączeniu tłumaczenie opinii Głównego Urzędu Celnego z siedzibą we F nad O w powyższej kwestii).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right