Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.07.2009, sygn. IBPP1/443-414/09/ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-414/09/ES

miejsce opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług na rzecz rumuńskiego kontrahenta

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27 kwietnia 2009r. (data wpływu 28 kwietnia 2009r.), uzupełnionym dwoma pismami, które wpłynęły do tut. organu 7 i 8 lipca 2009r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług na rzecz rumuńskiego kontrahenta - jest prawidłowe

UZASADNIENIE

W dniu 28 kwietnia 2009r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług na rzecz rumuńskiego kontrahenta. Wniosek uzupełniono dwoma pismami, które wpłynęły do tut. organu 7 i 8 lipca 2009r., będącym odpowiedzią na wezwanie tut. organu, z dnia 25 czerwca 2009r.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest wyłącznym dystrybutorem na terytorium Polski wyrobów spożywczych marki. Wyroby te są zakupywane przez Wnioskodawcę w imieniu własnym i na własny rachunek, a następnie sprzedawane lokalnym sprzedawcom bezpośrednim. Sprzedaż odbywa się na rzecz tych sprzedawców, natomiast oni dokonują sprzedaży bezpośrednio na rzecz klienta końcowego.

Wnioskodawca zamierza sformalizować współpracę zawierając nową umowę z kontrahentem rumuńskim, od którego nabywa produkty. Zgodnie z projektowanymi zapisami umowy: Wnioskodawca - jako ustanowiony dystrybutor na terytorium Polski kupuje towary marki od rumuńskiego kontrahenta we własnym imieniu i na własny rachunek za cenę wynikającą z obowiązującego cennika oraz dystrybuuje je za pośrednictwem zbudowanej przez siebie sieci sprzedaży bezpośredniej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00