Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.11.2009, sygn. IBPBII/2/415-898/09/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/2/415-898/09/MM
Czy podatnik prawidłowo ustalił wartość początkową środka trwałego?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że Pana stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 sierpnia 2009r. (data wpływu do tut. Biura 11 września 2009r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej budynku mieszkalnego - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 września 2009r. do tut. Biura wpłynął ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej budynku mieszkalnego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
W dniu 10 maja 2004r. wnioskodawca nabył w drodze kupna nieruchomość zabudowaną budynkiem mieszkalnym, wielorodzinnym, dwukondygnacyjnym. Właściciel nabywając nieruchomość nabył ją jako osoba fizyczna i nie miał zamiaru użytkowania jej w celach gospodarczych. Stan nieruchomości w dniu nabycia wskazywał na brak możliwości wykorzystania jej w celach zarówno mieszkalnych jak i gospodarczych. Doprowadzenie nieruchomości do stanu użyteczności wymagało znacznych środków finansowych. Od roku 2007 właściciel podjął działania zmierzające do poprawy stanu danej nieruchomości.
W tym czasie przeprowadzono gruntowny remont całego obiektu dokonując m.in. wymiany dachu, instalacji elektrycznej, gazowej, grzewczej, wykonanie elewacji zewnętrznej, wykończenia wnętrz. Równocześnie przy pracach remontowych wykonano prace adaptacyjne zmierzające do przystosowania do zamieszkania a przede wszystkim podzielono budynek na lokale mieszkalne. W wyniku przeprowadzenia prac remontowych i adaptacyjnych lokale stały się zdatne do użytkowania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right