Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2009, sygn. IBPP3/443-466/09/IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-466/09/IK

Istota interpretacji: prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wniesieniem aportu w postaci znaków towarowych oraz prawo do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 czerwca 2009r. (data wpływu 12 czerwca 2009 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wniesieniem aportu w postaci znaków towarowych oraz prawa do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 czerwca 2009 r. został złożony ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wniesieniem aportu w postaci znaków towarowych oraz prawa do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest członkiem grupy kapitałowej Właścicielem 100% udziałów Wnioskodawcy jest Grupa jest właścicielem szeregu znaków towarowych. Znaki te są zarejestrowane i podlegają ochronie według właściwych przepisów, to jest ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (tj. Dz. U. z 2003 r., Nr 119, poz. 1117 z późn. zm).

W chwili obecnej, Wnioskodawca rozważa utworzenie spółki osobowej (dalej: Spółka Osobowa) razem z Grupą Wnioskodawca wniesie wkład pieniężny. W następnej kolejności, w ramach podwyższenia swojego wkładu w Spółce Osobowej, Grupa wniesie do niej wspomniane wyżej znaki towarowe w formie wkładu niepieniężnego (aportu). Przedmiot wkładu nie będzie stanowił przedsiębiorstwa ani jego zorganizowanej części. Powodem tej restrukturyzacji jest plan scentralizowania zarządzania znakami towarowymi w ramach grupy kapitałowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00