Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.08.2009, sygn. IBPP3/443-428/09/ŁC, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-428/09/ŁC

powstawanie obowiązku podatkowego dla usługi prawniczej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 27 maja 2009r. (data wpływu 28 maja 2009r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie powstawania obowiązku podatkowego dla usługi prawniczej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 maja 2009r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie powstawania obowiązku podatkowego dla usługi prawniczej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest rzecznikiem patentowym i prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu obsługi prawnej w zakresie własności przemysłowej osobom fizycznym, osobom prawnym oraz jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej (jak definiuje to art. 4. 1 ustawy o rzecznikach patentowych Torp i akt "Regulation of discipline for professional representatives" Instytutu Europejskich Rzeczników Patentowych - EPI). Usługi te klasyfikują się w grupie 74.11. Z PKD (działalność prawnicza) i w szczególności polegają na występowaniu w charakterze pełnomocnika przed Polskim i Europejskim Urzędem Patentowym, sądami i organami orzekającymi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00