Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.07.2009, sygn. IBPP3/443-371/09/AB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-371/09/AB

Odliczenie podatku naliczonego z faktury dokumentującej odplatne zwolnienie z obowiązków wynikających z decyzji administracyjnych w zakresie ochrony środowiska

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 maja 2009 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej odpłatne zwolnienie z obowiązków wynikających z decyzji administracyjnych w zakresie ochrony środowiska - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 maja 2009 r. wpłynął ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie w zakresie odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej odpłatne zwolnienie z obowiązków wynikających z decyzji administracyjnych w zakresie ochrony środowiska.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Informacje o składowisku d....

Na terenie Wnioskodawcy zlokalizowane jest składowisko odpadów zwane D...". Składowisko to powstawało przed II wojną światową oraz w latach czterdziestych. Od lat trzydziestych do 1984 roku w D..." składowane były głównie kwaśne smoły porafinacyjne. Konieczność składowania tych odpadów wynikała z tego, że nie dysponowano technologią ich przetwarzania i wykorzystania. W ten sam sposób postępowały z takimi odpadami wszystkie rafinerie krajowe oraz zagraniczne. Zgodnie z oszacowaniem przyjęto, że ilość odpadów w nim zgromadzonych wynosiła ok. 100.000 ton. Należy zaznaczyć, że składowisko to stanowi zagłębienie w terenie wypełnione odpadami, zwane jest także laguną" i nie jest ono przedmiotem ewidencji środków trwałych. Eksploatację składowiska odpadów rozpoczęto w okresie, kiedy nie było jeszcze przepisów prawnych regulujących gospodarkę odpadami. Ze względu na zagrożenie dla środowiska spowodowane składowaniem odpadów na składowisku Wojewoda wszczął w dniu 29 listopada 1999 roku z urzędu postępowanie administracyjne, którego celem jest usunięcie przyczyn szkodliwego oddziaływania na środowisko przez odpady zdeponowane na składowisku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00