Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.06.2009, sygn. IBPBI/2/423-329/09/PP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-329/09/PP

Czy prawidłowo zaliczono koszty wykonanych prac w nieruchomości do bieżących kosztów okresu uznając je za koszty remontu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 11 marca 2009r. (data wpływu do tut. Biura 19 marca 2009r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uznania za remont wykonanych w nieruchomości prac oraz zaliczenia ich do kosztów bieżących jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 marca 2009r. wpłynął do tut. Biura wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uznania za remont wykonanych w nieruchomości prac oraz zaliczenia ich do kosztów bieżących.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

W dniu 31 maja 2008 roku wnioskodawca zawarł umowę najmu nieruchomości (działka wraz z budynkiem magazynowo-biurowym oraz budynek portierni) z jej właścicielami. Umowa została zawarta na okres do zawarcia między wnioskodawcą a właścicielami nieruchomości umowy kupna sprzedaży tej nieruchomości. Od chwili podpisania umowy najmu wnioskodawca użytkował całą nieruchomość. Ponieważ budynki wymagały remontu od momentu ich przejęcia do używania wykonywane były różnego rodzaju roboty budowlane. Między innymi wymieniono okna, drzwi, poszycie dachu (założono folię dachową oraz nową blachę) wymieniono instalację elektryczną (przywrócenie zasilania do budynku, modernizacja układów, montaż i modernizacja instalacji elektrycznej i zasilania prace miały na celu przystosowanie instalacji do aktualnych wymagań technicznych), zdemontowano część ścianek działowych i zamontowano nowe, uzupełniono tynki, częściowo uzupełniono elewację.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00