Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.07.2009, sygn. IBPBI/1/415-295/09/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-295/09/KB

Możliwość wystąpienia różnic kursowych na kwocie podatku od towarów i usług

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Jawnej, przedstawione we wniosku z dnia 06 kwietnia 2009r. (data wpływu do tut. Biura 09 kwietnia 2009r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości wystąpienia różnic kursowych na kwocie podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 09 kwietnia 2009r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości wystąpienia różnic kursowych na kwocie podatku od towarów i usług.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka Jawna świadczy usługi dla kontrahentów mających miejsce zamieszkania lub siedzibę w Polsce. Na prośbę kontrahentów Spółka wystawia faktury w walucie obcej (euro). Na fakturze podana jest kwota netto w euro, VAT w euro i kwota brutto w euro. Dodatkowo Spółka podaje kwotę VAT w złotówkach, gdyż zobowiązują ją do tego przepisy wykonawcze do ustawy o podatku od towarów i usług. Zgodnie z informacją wskazaną na fakturze kontrahent ma zapłacić kwotę netto wykazaną na fakturze w walucie obcej, zaś VAT w złotówkach. Jednakże może zaistnieć sytuacja, że kontrahent pomyłkowo zapłaci w euro kwotę brutto wskazaną na fakturze. Innymi słowy, Spółka otrzyma kwotę VAT w euro. Spółka otrzymuje również faktury za zakup towarów lub usług wystawione w euro przez polskich kontrahentów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00